кино

Кои са най-добре платените актриси на Холивуд



Кои са най-добре платените актриси на Холивуд

Анджелина Джоли оглавява класацията

Анджелина Джоли и Сара Джесика Паркър са двете най-високоплатени актриси на Холивуд, съобщават от сп. "Форбс". Според изданието от май 2010 г. до май 2011 г. всяка от тях е получила по 30 милиона долара.

Участията на Джоли, които са допринесли най-вече за първото й място в класацията, са ролите в "Агент Солт" и в драмата "Туристът" с Джони Деп. Двете ленти, макар и не особено популярни в САЩ, са събрали от продажбата на билети най-вече по света 300 милиона и съответно 280 милиона долара.

Успехите на Сара Джесика Паркър на професионалното поприще са доста по-скромни. Филмът "Сексът и градът 2" донесе на създателите си 290 млн. долара. Паркър обаче е спечелила много от продажбата на парфюмите си и от реклама.

Сандра Бълок, която миналата година оглавяваше аналогичната класация на сп. "Форбс", сега е на 9-а позиция с 15 милиона долара. Трета тази година е Дженифър Анистън с 28 млн. долара, следвана от Рийз Уидърспун също с 28 млн. долара.

Пета е Джулия Робъртс. Хубавата жена е заработила 20 млн. долара. В класацията на сп. "Форбс" на най-високоплатените актриси в Холивуд от 6-а до 10-а позиция се нареждат Кристен Стюарт /20 млн. долара/, Катрин Хейгъл /19 млн. долара/ и Камерън Диас /18 млн. долара/. На 10-о място в класацията е Мерил Стрийп. Според "Форбс" тя е спечелила 10 млн. долара.
Източник: actualno.com

галерии